De nieuwbouw van Melanchthon Kralingen aan het Vredenoordplein vervangt de huidige gebouwen aan de Oudedijk (bovenbouw) en aan de Crooswijksesingel (onderbouw). Deze gebouwen zijn niet meer toereikend voor het aanbieden van modern onderwijs. Het nieuwe gebouw wordt naar verwachting begin juni in gebruik genomen.

Van betekenis voor de wijk
Melanchthon wil behalve modern onderwijs bieden ook van betekenis zijn voor de wijk. Dit werd benadrukt door de algemeen directeur van Melanchthon, Nico van den Eijkel, en de adjunct-directeur van Melanchthon Kralingen, Dennis Maharban, bij de onthulling van het logo van de school en het kunstwerk ‘Groei’ op donderdag 18 januari.

‘Het huidige onderwijs beperkt zich niet tot de muren van een gebouw’, zei Dennis Maharban. ‘Onze leerlingen leren ook in de buurt en we halen de omgeving onze school binnen.’

In het nieuwe gebouw is daarom ruimte gemaakt voor een servicepunt van de centrale bibliotheek, er komt een buurthuis in waar leerlingen bijvoorbeeld soep of een broodje kunnen serveren aan buurtbewoners en ook beschikt de school over een eigen gymzaal en studio.

Na 22 jaar praten
Nico van den Eijkel schetste de lange weg die de school heeft moeten bewandelen. Al in 1996 is voor het eerst bij de gemeente aangeklopt om een nieuw gebouw te krijgen. Na jaren wachten en plannen maken, is uiteindelijk voor de locatie aan het Vredenoordplein gekozen om de school te huisvesten. Hij is voor zowel de leerlingen als de collega’s blij dat het bijna zover is. ‘Na jarenlang behelpen in de panden die we nu nog hebben, werd het ook wel tijd dat er na 22 jaar praten nu wordt gebouwd!’ Om dit te onderstrepen haalde hij een bekende uitspraak van Melanchthon, de naamgever van de school, aan: ‘Wie de jeugd verwaarloost, haalt de lente uit het jaar.’

‘Met de onthulling van Melanchthons silhouet bij de voordeur willen we uitstralen dat wij onze leerlingen nooit zullen verwaarlozen en hun het beste onderwijs willen geven. En dit in een prachtig nieuw gebouw!’

Meer informatie op melanchthon.nl: Onthulling logo op nieuwbouw Kralingen